21.12.2015

Automatické kotle na tuhá paliva

Automatický kotel na tuhá paliva je určen pro rodinné domy a menší zemědělské usedlosti, kde nahrazuje klasické zdroje vytápění ve formě kotlů na tuhá paliva. Díky svým rozměrům je vhodný i pro menší kotelny, kde je nutné šetřit prostorem. Kotle jsou určeny pro spalování uhlí či dřevních pelet (nebo biomasy).

Automatický kotel je vhodný pro uživatele, kteří chtějí mít nízké náklady na vytápění, šetřit čas potřebný k obsluze kotle s ručním přikládáním, a zároveň chtějí využít dotace na nový zdroj vytápění. Výrobek splňuje aktuální podmínky pro získání dotačních titulů.

Kotel většinou umožňuje kromě klasického připojení prostorového termostatu, také napojení ekvitermní regulace (na základě venkovní teploty), a nebo doplnění o GSM a internetový modul. Zásobník na uhlí může být umístěn z pravé či levé strany kotle.

Automatické kotle je možné zakoupit v prodejní síti PTÁČEK – velkoobchod, a.s.. Vybrané kotle jsou naskladněny na našich centrálních skladech, odkud jsme schopni je dodat na jakoukoliv naši pobočku, či místo určené zákazníkem, do několika pracovních dnů od objednání.