21.12.2015

Tepelná čerpadla

Tepelné čerpadlo a jeho provoz ve středu zájmu o obnovitelné zdroje energie
Vzduch, voda a země představují zdroje velkého množství energie, které se díky slunečnímu záření a dešťům neustále obnovují. Tepelné čerpadlo získává teplo z přírodního prostředí (vzduch, voda, země) a předává vám ho pro účely vytápění nebo chlazení s velice nízkými ekonomickými náklady.

S tepelným čerpadlem lze dosáhnout až 70% úspor za energie
Na 1 spotřebovanou kWh elektřiny vyprodukuje tepelné čerpadlo průměrně 4 kWh tepelné energie, což představuje zisk 3 kWh zdarma (koeficient výkonu 4, COP). Vezmeme-li v úvahu tyto minimální náklady na provoz zařízení, je jasné, že tepelné čerpadlo představuje jedno z nejekonomičtějších řešení vytápění.

Vytápění a chlazení, dvě funkce v jednom zařízení

Jedná se o takzvané reverzibilní tepelné čerpadlo. V zimě vám zajistí vytápění, v létě příjemně ochladí a tím se postará o Váš komfort v každém ročním období. Navíc pomocí regulačního systému docílíte optimálního komfortu přesně dle Vašich potřeb.

Tepelné čerpadlo přispívá k ochraně přírody
Zvolit si tepelné čerpadlo za zdroj výkonného vytápění znamená vybrat si čistou energii, šetrnou k životnímu prostředí. Žádná spotřeba fosilních paliv. Žádné emise CO2 do ovzduší. Minimální dopad na planetu znamená ochranu životního prostředí.

Tepelná čerpadla je možné zakoupit v prodejní síti PTÁČEK – velkoobchod, a.s.. Vybrané produkty jsou naskladněny na našich centrálních skladech, odkud jsme schopni je dodat na jakoukoliv naši pobočku, či místo určené zákazníkem, do několika pracovních dnů od objednání.