22.12.2015

Plynové kotle

Plynový kotel je jedním z nejpoužívanějších zdrojů vytápění. Plynové kotle se hodí do každého typu domů, ať už to jsou starší domy nebo novostavby. Rozmezí výkonů plynových kotlů pro domácnosti je od 5 do 49,5 kW. Plynové kotle určené pro větší objekty mají rozsah od 50 kW a jejich instalace je upravena určitými zákonnými pravidly.

Rozdělení plynových kotlů
Plynové kotle se dají třídit do různých kategorií. Podle instalace dělíme na závěsné a stacionární a podle odvodu spalin na ty s odvodem spalin do komínu a s nuceným odtahem. Podle typu na průtokové nebo se zásobníkem. Při výběru vhodného plynového kotle je třeba si především rozmyslet, jestli chceme plynový kotel pouze na vytápění nebo i na ohřev teplé vody. Podle toho volíme typ i maximální výkon plynového kotle.

Plynové kotle je možné zakoupit v prodejní síti PTÁČEK – velkoobchod, a.s.. Vybrané kotle jsou naskladněny na našich Instalatércentrech a centrálních skladech, odkud jsme schopni je dodat na jakoukoliv naši pobočku, či místo určené zákazníkem, do několika pracovních dnů od objednání.